ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3251420
*
nr 325 1420
Spegel
Rokokostil, H.104
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 augusti 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/8 17:15:34
1
500 kr
27/8 12:52:14
2
900 kr
28/8 22:20:32
3
600 kr
30/8 09:44:33
4
700 kr
30/8 09:45:26
4
800 kr
30/8 09:46:07
4
900 kr
30/8 09:46:53
4
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 325 1420
Spegel
Rokokostil, H.104
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 augusti 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/8 17:15:34 | 1 | 500 kr |
27/8 12:52:14 | 2 | 900 kr |
28/8 22:20:32 | 3 | 600 kr |
30/8 09:44:33 | 4 | 700 kr |
30/8 09:45:26 | 4 | 800 kr |
30/8 09:46:07 | 4 | 900 kr |
30/8 09:46:53 | 4 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27